Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

Komentáře 17-22 kolo:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

Komentáře 17-22 kolo

22.Kolo - 18.5.2017

Neodvratitelné se stane již tento týden skutečností.Poslední kolo definitivně uzavře nejvyrovnanější ročník MS ligy.O všem jak se zdá je rozhodnuto a jen velmi překvapivé výsledky posledního kola by na tom mohli něco změnit.V kole právě odehraném se udál jen jeden zápas,ve kterém nebyl konečný výsledek předem odhadnutelný a potvrdila to remíza domácích záložních Ripperů proti opavské žlutoocelové Sileii.
Jak jsem psal již minule byl by v tom čert (nebo kůň) abych na tu třicítku v tipovací soutěži nedosáhl a ono se tak v praxi samozřejmě děje.Jediná Koníkova přesná trefa znamená snížení na stav 28:21 a poslední kolo ozvláštníme udělením dvou bodů za každý přesný tip.Z tohoto důvodu povinnost velí alespoň v jednom případě uspět a doufat,že Koník není pán Bůh závěrečných tipů.


BULL-DO-ZER´S-Predators Opava (tip 4:14)
Naše poslední dva zápasy dopadly shodně,když soupeři byli schopni uhrát jen tři body,což by mohl být i tento případ.Přesto v rámci vložené tipovací soutěže budu volit jinou variantu.O kvalitě a především motivaci obou celků psát netřeba,karty jsou poměrně jasně rozdány.


DC Podbeskidzie-Steel Krnov Čertův hrad (tip 5:13)
Hosté budou zřejmě improvizovat v sestavě, přesto je jejich kvalita na úplně jiné úrovni než jsou možnosti polských Orlů a to i přesto, že budou mít výhodu domácího prostředí.

Munroof Darts-Ripper Ostrava B (tip 6:12)
Nejmladší tým ligové soutěže předvádí sympatické výkony a už samotný fakt, že neobsadí nepopulární poslední místo, je pro ně úspěchem a dobrým odrazovým můstkem do dalšího ročníku.V posledním zápase hostí záložní družstvo ostravského Ripperu a zkušenost hostí bude slavit úspěch. 

Ostré hroty Třebovice-Tupé hroty Třebovice (tip 13:5)
Třebovické derby by mohlo trochu nabudit zkomírající Tupé hroty k lepšímu výkonu a především k důstojnému zakončení soutěže, ve které se vzhledem k personálním problémům už nemusejí příští sezónu objevit.

Ripper Ostrava A -Amateur (tip 11:7)
Sesazený ligový šampion má jen pramalou naději na obsazení třetí pozice, přesto souboj v minulosti nejúspěšnějších týmů nejen na území MS kraje může nabídnout kvalitní souboj.Byť jsou šance minimální, je třeba bojovat až do konce.

Silesiasteel Opava-HQ Steelers  (tip 6:12)
Bylo by krásné z našeho pohledu, kdyby domácí zabodovali, leč fakta hovoří jednoznačně. Favorit je prostě daný a svou příležitost na druhé místo v tabulce nepropásne.Přesto věřím v bojovného ducha domácích.

Nezvývá, než všem popřát štěstí u ligových terčů, které na pár měsíců osiří.

21.Kolo - 11.5.2017

Dvě kola před koncem soutěže se zdá, že o všem podstatném je rozhodnuto.Hlavním a nejdůležitějším faktorem byl výsledek zápasu posledního odehraného kola, ve kterém se střetli adepti na pozice zaručující účast na republikovém mistrovství HQ vs. Ripper A.Tak trochu překvapivě měl zápas dle konečného skóre jednoznačný průběh,byť se HQ museli obejít bez Michala Pastrňáka a naopak Ripper disponoval svým nejlepším hráčem Danem Barbořákem.I přes to dokázali havířovští zvítězit 12:6.Pokud se tedy v následujících kolech neudá něco nečekaného, jsou karty jasně rozdány i proto,že v ostatních odehraných zápasech nedošlo k žádnému velkému překvapení.
Co ovšem změnu zaznamenalo byla naše tipovací soutěž, kde se mi opět podařilo navýšit náskok na těžko překonatelných 28:20.To by v tom byl čert (nebo snad kůň?) aby se ta třicítka nepovedla.


DC Podbeskidzie-Munroof Darts (tip 12:6)
Polská eskadra bojuje na dálku se záložním týmem Ripperu o konečné osmé místo a povinnost velí jednoznačně zvítězit.Nováček z Brušperka dokáže někdy překvapit,tentokrát to ovšem nedopadne.


HQ Steelers-Amateur (tip 12:6)
Havířovské derby má jasného favorita a ten ještě hraje v domácím prostředí.Tentokráte předpokládám v plné síle a jelikož je potřeba hájit druhou pozici v tabulce na rozdíl od Amatérů, kreří mají své šesté místo již zajištěné,nenechají HQ nic náhodě a dokráčejí si pro plný bodový zisk.

Predators Opava-Ostré hroty Třebovice (tip 12:6)
Naším soupeřem budou opět třebovické hroty.Po zápase nezápase v Třebovicích k nám přijede soupeř vyšších kvalit a určitě s úmyslem nic nám neulehčit.My jsme si ovšem vědomi této varianty a nic neponecháme náhodě. 

Ripper Ostrava B-Silesiasteel Opava (tip 8:10)
Domácí mají určitě v plánu zvítězit a pojistit si osmé místo, to samé ale platí i o hostech z Opavy, kteří pro změnu hájí místo šesté.Bude to těsný souboj, ve kterém se přikláním k úspěchu hostujících Silesiasteel.

Steel Krnov Čertův hrad-BULL-DO-ZER´S (tip 14:4)
Exhibice, hráči z lavičky a trénink na republikové mistrovství. Tak nějak lze charakterizovat souboj nových regionálních vítězů s havířovskými rozhrnovači.Kvality obou celků jsou diametrálně rozdílné a tak i skóre bude tomuto rozdílu odpovídat.

Tupé hroty Třebovice-Ripper Ostrava A  (tip 3:15)
Nebohé Tupé hroty mají problém s personálním obsazením svých zápasů a tak pro ně bude malým vítězstvím, když se jim povede alespoň toto splnit.Zde ovšem důvody k radosti končí, Ripper v jakémkoliv složení je uplně jiná liga.

Užijte si předposlední kolo, bude následovat to poslední a pak dlouhá pauza jako možnost k dalšímu tréninku.

20.Kolo - 27.4.2017

Závěr soutěže se neúprosně blíží a mnohé již je rozhodnuto,některé důležité věci budou odtajněny nejbližšími zápasy.Naše remíza s Rippery nám dává jistotu účasti na MR družstev v případě,že vyhrajeme ostatní zápasy,stejně tak si krnovští po zásluze definitivně zajistili titul krajského mistra.20. kolo bude především o jednom důležitém zápase,když síly změří domácí HQ se sesazenými obhájci titulu Ripper Ostrava.
V tipovací soutěži se nic nemění,stav stále 26:19 a konec se neúprosně blíží.

Amateur-Ripper Ostrava B (tip 12:6)
Havířovští jsou jen poslední krok od pojištění si konečného pátého místa a nebude pro ně výrazný problém tento krok učinit v zápase se záložním týmem Ripperů.Aktuální forma a kvalita je na jejich straně.


BULL-DO-ZER´S-Munroof Darts (tip 9:9)
Svým způsobem to může být zajímavý zápas.Nováček z Brušperka se osměluje čím dál tím více a domácí zrovna neoplývají úšasnou formou, tudíž je předpoklad vyrovnaného duelu. Zkusím tentokráte tipnout, že by mohla padnout remíza.

Silesiasteel Opava-DC Podbeskidzie (tip 11:7)
Opavský tým hraje v domácím prostředí velmi spolehlivě a dokáže celky pod sebou porážet.Předpokládám,že tradici nebudou chtít porušit a opět zvítezí,byť snadný zápas to zřejmě nebude.

Steel Krnov Čertův hrad-Ostré hroty Třebovice (tip 12:6)
Suverén soutěže přivítá opět třebovické hroty, tentokráte ty Ostré, což bude ovšem jediná změna.Co se výsledku týče, těžko mohou hosté jakkoliv konkurovat.I když to vypadá na nějaké to šetření sil na domácí straně, kvalita krnovských borců je nesporná.

Tupé hroty Třebovice-Predators Opava (tip 2:16)
Zápas zcela kontrastní oproti tomu, jaké byly ty dva předchozí, které jsme absolvovali. Zajíždíme k aktuálně poslednímu celku soutěže a nic jiného než jednoznačné vítězství nelze očekávat.Domácí budou bojovat o každý leg.

HQ Steelers-Ripper Ostrava A  (tip 7:11)
A nakonec jednoznačně nejvíce očekáváný zápas kola.Výborně hrající borci z HQ přivítají Ripper Ostrava,který tentokráte avizuje nesilnější možnou sestavu.Byť to bude bitva převeliká,přesto mírně favorizuji hostující celek,který je v pozici,že musí uhrát alespoň bod k jistotě postupu na MR.

Vše bude rozhodnuto na terčích....

19.Kolo - 13.4.2017

V rychlém sledu je tady další kolo a neúprosně se blíží čas rozhodnutí.Rozhodovat se bude především, kdo bude vlastně reprezentovat MS kraj na Mistrovství republiky družstev.Jednoho účastníka již známe a byť si účast zajistil až v právě odehraném kole, byl v podstatě znám již dlouho. Toto kolo přineslo jeden tak trochu nečekaný výsledek, když nekompletní sestava Silesiasteel s přehledem zvítězila na Ostrých hrotech.V dramatické bitvě jsme doma podlehli našlapané krnovské eskadře mající ve svých řadách těď již dvojnásobného Mistra ČR Frantu Humpulu. Gratulace nejen Frantovi, ale i celému týmu Krnova, velkému favoritovi i na celkový republikový triumf. Nám nezbývá nic jiného, než se pokusit porazit několikanásobné Mistry kraje z Ripperu.Právě tento zápas je Top kola, ve kterém jsou ostatní souboje s daným favoritem.
Přesný tip našeho zápasu mi přinesl vedení v soutěži, ve které zdá se bych mohl vynikat více než v dovednosti porážet soupeře na tichých terčích.Stav v tipovací soutěži 26:19 dává tušit, že se pomalu začnu připravovat alespoň na jeden triumf.

BULL-DO-ZER´S-Silesiasteel Opava (tip 6:12)
Hosté jsou jednoznačným favoritem duelu. Domácím rozhrnovačům to dlouhodobě tak nějak herně nevychází a těžko překročí svůj stín herní nevýraznosti proti stabilně hrající opavské sestavě.


DC Podbeskidzie-Amateur (tip 6:12)
Polská parta s českou stopou nejen co se hracího místa týče se určitě pokusí znepříjemnit hostům roli favorita, kvalita a celková herní pohoda však převáží před odhodláním.

Ostré hroty Třebovice-Munroof Darts (tip 11:7)
Nováček z Brušperka bude určitě namlsán svým prvním plným bodovým ziskem a jistě prahne po dalším skalpu. Nejsou ovšem hroty jako hroty a ty Ostré hrají doma a ještě k tomu po pár výsledkových nezdarech mají velkou motivaci.

Ripper Ostrava B-HQ Steelers (tip 5:13)
Hosté z Havířova zavětřili svou šanci na kvalifikaci do nejlepší trojice a do zápasu půjdou s odhodláním a jasným cílem zvítězit. Jejich kvality jasně převyšují ty domácí a výsledek tomu bude odpovídat.

Steel Krnov Čertův hrad-Tupé hrity Třebovice (tip 16:2)
V tomto zápase není v podstatě vůbec co řešit. Jen taková maličkost a to je potvrzení titulu pro domácí borce.Právě tento fakt a uvolněnost může způsobit, že by hosté mohli využít jejich rozvernost a nasazení nějakého hráče nedostávajícího tolik herního prostoru.

Predators Opava-Ripper Ostrava A  (tip 7:11)
Opět zápas, který rozhodne o našich šancích na volný první červnový víkend.Po celou sezónu tápající mistři kraje tentokráte mobilizují všechny hráče a vtrhnou na nás v tom nejlepším možném složení. Účast jednoho z nejlepších hráčů v republice Dana Barbořáka bude klíčovým faktorem výrazně snižujícím naše šance. Nezbývá než bojovat dokud bude i ta nejmenší jiskřička naděje.

Nechť se všem va čtvrtek daří a jednomu domácímu týmu obzvláště......


18.Kolo - 6.4.2017

Jde do tuhého,jak hlásá jeden slovní obrat.A to na všech frontách.Jak na poli ligovém,tak i na tom tipovacím.Koník nepatrně snížil v naší tipovací soutěži na stav 25:19 a má poslední možnosti,jak se vzepřít mé pomyslné inauguraci na piedestal krále ligy tipérů.
Kolo předchozí rozhodlo jednu neznámou.V přímém souboji o titul jasně kralovali hosté z Krnova,když nedali domácím Ripperům žádnou šanci.Reálně vzato o titul je může připravit jen nepředvidatelné vedení osudu.Kupodivu mají všechny zápasy kola minulého jeden společný jmenovatel:Výsledkově naprosto jednoznačné záležitosti a jen v jednom případě uspěl domácí celek,to když opavští Silesiasteel rozstříleli Tupé hroty.
V kole právě aktuálním se bude servírovat další ze série ligových hitů.Dorazí k nám nejlepší celek soutěže Steel Krnov toho času již bez Čertova hradu,ovšem ve stejné kvalitě.Budou mít první ze série "matchballů" na definitivu stvrzrní ligového titulu.

Amateur-BULL-DO-ZER´S (tip 11:7)
Tento tip je třeba brát s rezervou, něco mi říká,že to úplně neprojde.


HQ Steelers-DC Podbeskidzie (tip 13:5)
Domácí načasovali formu na ligový finiš a hosté nemají potenciál na to,aby zadržely lavinu triplů následovanými úspěšnými dably. Třeba domácí lehce vypustí závěr a tip mi vyjde.

Munroof Darts-Tupé hrity Třebovice (tip 9:9)
Byť nerozhodné výsledky moc netipuji,tentokrát si myslím,že by padnout mohl.Domácí se opírají o velmi kvalitní hru mladého Erika a přidá li se podpora ze strany spoluhráčů,věřím,že i vítězství by se mohlo urodit.Přesto spíše vsadím na plichtu.

Ostré hroty Třebovice -Silesiasteel Opava (tip 11:7)
Hosté přijedou oslabeni a to bude rozhodující faktor zápasu.Ostré hroty vyhrožují vítězstvím v každém zápase,tentokrát to uvedou i v praxi.Rozhodnou "maličkosti" jako je dobře trefený dabl.

Ripper Ostrava B-Ripper Ostrava A (tip 7:11)
Obhájci krajského titulu se nenalézají poslední dobou na svém výkonnostním maximu a jejich záložní tým hraje toho času velmi dobře,přesto si podle zápisu hosté nemohou žádnou ztrátu dovolit a po boji zvítězí.

Predators Opava-Steel Krnov Čertův hrad  (tip 8:10)
Další z taháků dvou aspirantů na účast v republikovém Mistrovství družstev.Zatímco krnovští si již účast zajistili,byť teoreticky to jisté úplně není,my budeme muset ještě tvrdě bojovat.Očekáváme,že hosté nic nepodcení a budou si chtít definitivně zajistit titul.Nám nezbývá nic jiného,než udělat vše pro to abychom uspěli my.

Tohle kolo s vysokou pravděpodobností přinese odpovědi na spoustu otazníků co se ligových umístění týče.....už brzy.


17.Kolo - 23.3.2017

Téměř samé jednoznačné výsledky orámovaly právě skončené kolo,jen v Českém Těšíně to výsledkově na jasnou záležitost nevypadá, nicméně hosté měli průběh utkání zcela pod kontrolou.Až překvapivě dobře se mi tentokráte vedlo v tipovací soutěži.Po hubeném kole minulém přišla doslova smršť přesnych tipů, když se mi podařilo trefit rovnou polovinu z šesti utkání.Koník vyšel opět naprázdno,což znamená, že můj náskok se opět zvýšil a tím i šance na triumf o krále tipovačky.Aktuální skóre 25:18.
Na řadu již přicházejí kola se zápasy,které bodou rozhodovat o celkovém pořadí.V aktuálním kole přichází na řadu bitva,která může rozhodnou o celkovém vítězi ligy Moravskoslezského kraje.Ripper A vs. Čerti z Krnova.Právě krnovští mohou udělat rozhodující krok k titulu,domácí budou bojovat o šanci na obhajobu.Dalším zajímavým zápasem se jeví duel Ostrých hrotů s Amatéry.V ostatních utkáních jsou favorité víceméně daní.

BULL-DO-ZER´S-HQ Steelers (tip 4:14)
Domácí rozhrnovači nepatří zrovna k postrachu soutěže a našlapaný tým HQ bude v havířovském derby kralovat.Horko těžko se bude domácím uhrávat body a výsledkem bude proto dominance hostujícího družstva.


DC Podbeskidzie-Ripper Ostrava B (tip 11:7)
Toto utkání se jeví jako vyrovnaný souboj, přesto favorizuji domácí polskou družinu pro kterou hraje vyrovnanost kádru a výhoda známenho prostředí bývalého pivovaru, kde hrají své zápasy.

Munroof Darts-Predators Opava (tip 4:14)
Domácí určitě podají snaživý a bojovný výkon, přesto jsou karty předem rozdány.Byť se nechystáme dorazit v úplném složení, přesto budou naše kvality převyšovat domácí nadšené mládí, pro které tento zápas bude určitě cenná zkušenost.

Ostré hroty Třebovice -Amateur (tip 8:10)
Tohle bude určitě zajímavý zápas vhodný ke shlédnutí.Jedná se o přímý souboj o pátou příčku v tabulce a domácí Ostré hroty určitě touží po skalpu nositele prestižní šipkové značky.Bitva až do konce, ve které se přikláním na stranu zkušených hostí.

Silesiasteel Opava-Tupé hroty Třebovice (tip 13:5)
Hosté z Třebovic nedisponují ničím, co by mohlo domácí jakkoliv překvapit a z toho důvodu bude i toto utkání mít jasný ráz s výsledkem odpovídajícím kvalitám obou zúčastněných.

Ripper Ostrava A-Steel Krnov Čertův hrad  (tip 8:10)
Šlágr a velký hit kola!Přímý souboj o titul celků disponujících velkými individualitami. Jelikož nemám žádné informace o tomto zápase co se složení týče a zda bude vůbec v tomto termínu sehrán, tak můj tip bude jak říká jedno lidové rčení šit horkou nití (šipkou).

Nechme se tedy překvapit,co nám následující kolo přinese.