Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

Aktuality:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

Aktuality

Prognóza sezóny 2017/18

 Léto nám skončilo,čas nočních venkovních dýchánků pominul a tak nastává období,ve kterém bude potřeba se věnovat jiné vášni,fenoménu zvanému steelové šipky.Tak jako každý rok,i tato sezóna zaznamená poměrně značné množství změn,ať už v pravidlech,tak především co se přihlášených týmů MS ligy týče.Oproti sezóně minulé budou na pomyslné startovní čáře chybět nejen loňský nováček Tupé hroty,který čestně ligu dohrál,leč zjištění,že to není ono bylo nevyhnutelné,tak především tradiční účastníci BULL-DO-ZER´S a DC PODBESKIDZIE. Polský celek již avizoval,že bude s vysokou pravděpodobností startovat naposledy, proč nestartuje havířovské družstvo nemám tušení. Naproti tomu přibude nováček hrající pod názvem Gerlich Vítkov a jejich potenciál je asi takový, jako byl u nováčka minulého ročníku z Krnova. Konečný počet účastníků bude tedy 10 a jak se zdá, bude tato sezóna ještě dramatičtější než ta minulá, jež byla vyrovnaná až do posledního kola.

10.místo
Munroof Darts
Velmi mladý tým z Brušperku byl již loni v roli velkého outsidera a byť se zlepšují velmi rychle, a zejména výkony Erika Stankova jsou čím dál tím lepší, liga bude tentokráte ještě kvalitnější a nebude lehkých zápasů. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Erik Stankov.
9.místo
Ripper Ostrava B
Předsedův soubor umí zahrát dobré zápasy,ale mnohdy se jim nedaří složit optimální sestavu a tak ztrácejí spoustu bodů. Jejich potenciál může být až o dvě příčky vyšší, leč již předeslaná kvalita týmů této sezóny může tento potenciál negovat. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Dominik Moravčík.
8.místo
Silesiasteel Opava
Opavští bojovali v sezóně minulé o konečné šesté místo s Ostrými hroty a uspěli. Tentokráte budu tipovat opačné pořadí, jelikož šíře kádru žlutých je minimální a může to mít v průběhu soutěže vliv. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Adam Biel.
7.místo
Target Ostrava
Nástupce Ostrých hrotů  bude nebezpečný lecjakému soupeři a může být pomyslným jazýčkem na vahách v soubojích favoritů celé soutěže. Byť některá jména na soupisce chybí, nelze vyloučit dodatečné doplnění a tím zvýšení úderné síly předpokládám že třebovického celku. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Jaroslav Ščotka.
6.místo
Amateur
Velmi zkušený celek bude s přehledem okupovat příčku hned za pěticí favoritů a určitě bude chtít vylepšit bilanci sezóny minulé, kdy se jim právě s celky z předních příček moc nedařilo. Zároveň by měli svou kvalitu prokázat v soubojích s ostatními účastníky ligové soutěže. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Miroslav Gura.
5.místo
Ripper Ostrava A
Naprosto nečitelný celek. Potenciál týmu bráno optikou nepřeberného množství kvalitních hráčů na soupisce je určitě na umístění v první trojce. Vše se bude odvíjet od toho, kdo bude na jaký zápas k dispozici. Nejpočetnější ligová eskadra by mohla složit i tři týmy. Uvidíme jak se s nástrahami steelů popasují softoví specialisti Tíc,Mandys nebo Król. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Petr Bocko.
4.místo
HQ Steelers
Odhadovat konečné umístění v této fázi je více než ošidné. HQ je velice kvalitní celek a k tomu má i dost velmi výkonostně vyrovnaných hráčů. Spíše než fundovaný tip to beru jako povinnost z pohledu zaujatého posuzovatele, jelikož boj to bude velice vyrovnaný. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Marek Polyák.
3.místo
Predators Opava
Čeká nás nejtěžší boj o opětovnou účast na MR družstev. Místenky jsou jen tři a kanditátů minimálně pět. Naši výhodou je skutečnost, že jsme téměř v jakémkoliv zápase schopni nasadit všechny hráče, jejichž kvality jsou hodně vyrovnané. 
2.místo
Gerlich Steel Vítkov
Nováček soutěže. No nováček....Jedná se sice o nový tým, ten je ovšem složen z hráčů té nejvyšší kvality. Jména jako Barbořák, Sedlák, Dedek dávají tušit, že uspět v souboji s tímto soupeřem bude velice složité. Jejich nevýhodou je však čtvrteční termín a s tím spojené pracovní povinnosti. Na celkový výsledek by tato skutečnost mohla mít vliv. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Vítězslav Sedlák.
1.místo
Steel  Krnov
Obhájce vítězství a 3. celek MR družstev bude favoritem i na obhajobu titulu MS ligy. O kvalitách jejich kádru nelze vůbec pochybovat, zvláště když mají ve svém středu jednoho z nejlepších hráčů ČR Františka Humpulu. Hráč, jehož stojí za to v této sezóně sledovat Kamil Hrtoň.

Možná se mnou někdo nebude v mých odhadech souhlasit, a nutno přiznat, že každá maličkost může celkovým pořadím klidně zamíchat, jelikož šipky mají tu výhodu, že jsou nevyzpytatelné, což je jeden z mnoha důvodů, proč je stále vrháme vstříc terči v naději, že zasáhneme požadované pole.
Všem přeji hodně sportovního štěstí a těším se na setkání u sisálových terčů......GAME ON.


Regional Opava 25.3.2017

    První letošní Regional v Opavě byl jako už obvykle v Moravskoslezském kraji zahájen turnajem dvojic,což byla pro nás premiéra.O vítězství bojovalo osm dvojic ve dvou čtyřčlenných skupinách.Ve skupině A nepotvrdily roli favorita nasazené jedničky turnaje Pastrňák/Milerski, kteří nepostoupili o skóre ze vzájemných zápasů.Postup si tedy vybojovali domácí dvojice Kabaja/Baier a Stříbný/Samec. Skupina B byla jasnou záležitostí nasazených Armlich/Dedek a k nim s přehledem opět domácí Biel/Uvíra. Ve finále nestačili domácí borci Kabaja/Baier na predátorskoripperské duo Armlich/Dedek.
   V turnaji jednotlivců se opět dařilo domácím,když všichni čtyři zúčastnění dokázali postoupit do vyřazovací fáze. Naopak již ve skupině skončila cesta nasazené trojky a vítěze turnaje dvojic Dušana Dedka.Podobně dopadl i jeho klubový spoluhráč Tomáš Stříbný.Do semifinále se dokázali probojovat hned tři hráči Predators Opava.Zejména vyřazení Michala Pastňáka se nečekalo.Po velice dramatických soubojích si finále  nakonec zajistil Jirka Kabaja ,který udolal klubového spoluhráče Johnyho Armlicha 4:3 a Radim Pavlík.Ten nepřipustil predátorské finále,když vyřadil Lukáše Uvíru rovněž poměrem 4:3.Finále pak ovládl domácí borec exhibičně zavírající celý turnaj náhozem 167.
  Turnaj sice nebyl bohatý na náhozy 180,vysokými zavíračkami se to jen hemžilo.Kromě Jirkova 167,ještě Johny 157 a Radim 147.
   Začátkem července opět v Opavě.


Celkové pořadí: jednotlivci
                 dvojice

Regional Opava 26.11.2016

    V  sobotu proběhl  další ze   seriálů regionálních turnajů  a cestu do Opavy si našlo 23 vyznavačů  klasických šipek. Mezi nimi i úplní nováčci,kterým se jak doufám tato varianta hraní šipek  zalíbila  a příště  si opět přijdou Změřit  síly s těmi, co hrají  o něco  častěji. Těch  se  dostavilo také dost  a tak účast  byla tradičně dobrá.
   Nejvyrovnanější se ukázala skupina A,ve které musela o postupujícím rozhodnout až tabulka vzájemných zápasů.Tím vyvoleným se nakonec ukázal Lukáš Uvíra,naopak i přes čtyři vítězství byla základní skupina konečnou pro Luďka Šimečka.Do dalších bojů se neprobil ani nasazená čtyřka Tomáš Čadecký,kterému vystavili stopku Standa Surma a Karel Povolný. Rovněž Dušan Dedek nesplnil roli favorita a až druhá pozice ho posunula do boje s úřadujícím steelovým Mistrem republiky Frantou Humpulou.Naopak jasnými postupujícími byli Jikra Kabaja a Jan Armlich ve skupině C.
   Čtvrtfinále se stalo konečnou pro Adama Biela,Jana Armlicha,Dušana Dedka a Standu Surmu.Do finále se nakonec probil Jirka Kabaja přes klubového spoluhráče Lukáše Uvíru a stejně tak dopadl v druhém klubovém souboji Karel Povolný,který nestačil na Frantu Humpulu.Ten taky suverénně ovládl i finále,kde nedal Jirkovi žádnou šanci.
   Další Regionál se v Opavě bude konat příští rok a měl by být zpestřen i turnajem dvojic.Věřím,že účast bude minimálně stejná,jako byla tentokrát.  


Prognóza sezóny 2016/17

 Vzhledem k faktu,že se nám liga rozrostla o několik nováčků,bude jakákoliv prognóza pouhou spekulací,jelikož neznalost mnohých na soupiskách uvedených hráčů je z mé strany patrná.Nicméně se z toho mála známého pokusím vydedukovat s určitou mírou pravděpodobnosti nějakou konečnou podobu.
   Na příčku poslední 12. musím zařadit nováčka číslo jedna Munroof Darts Brušperk.Důvod:neznám ani jednoho hráče ani nikoho kdo s nimi v poslední době měl tu čest hrát.To samé platí pro umístění dalšího nováčka na místo 11. Tupé hroty Třebovice. Místo 10. by mohlo patřit partě hrnoucí svou snahu o úspěch BULL-DO-ZER´S z Havířova.Jejich výkonnost je tak jaksi konzistentní.Příčka 9. bude vyhrazena ostravským Ripperům s přídomkem B. Koníkovic chlapci sice dovedou překvapit,mnohdy však i sami sebe. 8. místo pro polské bratry v Českém Těšíně letos hrající DC Podbeskidzie.Výlet k nim to bude opravdu náramný.Chlapci sice posílili,avšak ne zas tak moc.Občas píchající Ostré hroty z Třebovic a umístění na 7. příčce.Je to šťastné místo,mohlo by to vyjít,přejme jim ho.Posílení Silesiasteel Opava bude zdatným protivníkem nebezpečně kousajícím.Mohli by lehce zamíchat kartama.Umístění č.6. Amateur,obávaný to soupeř let minulých,leč totální transformace z něj dělá kandidáta na příčku 5. Predators Opava to letos dotáhnou na místo 4.,které by se mohlo zdát jako nedostatečné,nicméně se obávám,že realita bude taková. HQ Steelers z Havířova na 3.,v podstatě výběr skoro toho nejlepšího z Kansas Amateur sezóny minulé. Příčku č.2 obsadí nováček soutěže Steel Čertův hrad Krnov,leč velký favorit i na celkové prvenství.Tentokrát to několikanásobní Mistři kraje z Ostravy nebudou mít vůbec jednoduché a rozhodnou detaily.Řekněme,že nováčkovská daň odsune krnovské borce až za vítěze.Těmi se stanou po obrovském boji opět Ripper Ostrava A.
   Jak jsem ovšem upozornil na začátku,vše může být tak trochu jinak a překvapit mohou zejména dosud nečitelní nováčci nového ročníku ligy Moravskoslezského kraje.přípravný zápas

Steel Krnov Čertův hrad-Predators Opava 10:8 (legy 23:21)

Sestava Predators:
Čadecký,Kabaja,Šimeček,Armlich

Sestava Steel Krnov Čertův hrad:
Humpula,Povolný,Haleňák,Hrtoň-Gojný,Michalisko


   Historicky první steelový počin krnovského teamu,svého času softového krále České republiky.A právě z torza těchto pro někoho neznámých hráčů doplněné o další neméně kvalitní borce,kterými se Krnov jen hemží je tvořeno družstvo se steelovým mistrem republiky v čele.Není pochyb o tom,že tohle bude opravdu kvalitní protivník.
   A právě nám bylo ctí být prvními soupeři čertů z  hradu,který se bude horko těžko dobývat.
   Začátek nám hrubě nevyšel a to předznamenalo celý další vývoj zápasu.Prohráváme 4:0 a šance na body tu byly.Zůstaly nevyužity.Ani další singly se nám nedaří a tak jediným,kdo přispěl bodem byl Čad,který porazil Kamila.
   Skvělá hra v párové 701 okořeněné dvěma Jiříkovými 180 nám přináší druhý bod.V Cricketu na naší straně Johny s Luďkem,proti nám Franta s Karlem.Brutální skórování Karlovo nám bere šance,i přesto jsme rovnocenným soupeřem s šancí na vítězství.Nepodařilo se,stav je 8:2.
   Krnovští zahajují střídání,což přináší vzepětí na naší straně.Částečně z tohoto důvodu i vlivem faktu,že jsme se rozehráli stahujeme skóre až do výsledné podoby.
   Závěrem snad jen gratulace domácím,kteří nám opět připomněli,že tréningu není nikdy dost.I když ještě máme k dispozici další hráčský materiál,tento soupeř způsobí obrovské problémy jakékoliv naší sestavě....a nejen té naší!

Statistika:   

Tomáš Čadecký      3/4   (7x100+ / 1x140+)
Jiří Kabaja              2/4   (5x100+ / 2x140 / 1x180)
Luděk Šimeček       1/4   (9x100+ )
Jan Armlich            1/4   (9x100+ / 3x140 / 1x180)František Humpula  4/4   (11x100+ / 1x140+ / 1x180)
Karel Povolný           2/4   (7x100+ / 6x140+)
Marek Haleňák         2/2   (2x100+ / 1x140 / 1x180)
Kamil Hrtoň              1/2   (4x100+ / 2x140)
Petr Gojný                0/2   (1x100+)
Martin Michalisko     0/2   (3x100+)

   
Gamlin Cup 2015
  

   
   Sezóna 2015/2016 bude svým způsobem průlomová.Pod hlavičkou DC PREDATORS se na šipkové scéně objeví nový team,který bude hrát ligu ČŠO,tudíž šipky steelové.Opavu tedy kromě propagátorů původní formy šipek SILESIASTEEL budou reprezentovat týmy dva,které budou patřit do jednoho klubu SILESIA OPAVA.

   Změřit síly na velmi prestižní a hodně kvalitně obsazený turnaj teamů Gamlin Cup konaný ve východočeské Chocni vyrazila trojice hráčů PREDATORS steel Johny Armlich,Tomáš "Čad" Čadecký a Jirka Forrest Kabaja doplněná o hráče SILESIASTEEL Adama "El hňáco" Biela.
   Turnaj byl koncipován jako dvoudenní,když v sobotu se konal turnaj teamů a v neděli pokračoval turnajem dvojic a jednotlivců.Ze všech zápasů se body poté sčítali a vzešly konečné výsledky.Byť bylo možné složit družstvo z různých hráčů,my na rozdíl od dalšího zástupce našeho kraje RIPPER OSTRAVA čerpali jen z vlastních zdrojů.Dalším účastníkem steelové ligy MS kraje bylo družstvo DC PODBESKIDZIE z Polska.

   My vyrazili v sobotu ráno a dorazili mezi prvními.Alespoň zbylo spoustu času na zajištění ubytování /stanová verze/ a kvalitního rozházení se s dodržováním pitného režimu.
   Los nám do skupiny přisoudil dobré známé z naší ligy DC PODBESKIDZIE,dále pak kvalitní brněnský team hrající pod názvem IDIOTI Z BRNA,k tomu BEJCI z pro mě neznámé lokace a loňské vítěze TOI TOI DIXI BRATISLAVA v čele s Pavlem Drtilem a Míšou Kočíkem.
   Skupina nelehká,ale to by v této konkurenci byla jakákoliv jiná.První zápas volno a sledování,jak TOI TOI DIXI nezvládají zápas s IDIOTY Z BRNA.A právě brněnský team byl naším prvním soupeřem.Obrovské drama vyvrcholilo až v prodloužení,kde jednoznačně nejlepší hráč zápasu Johny zajistil svou pátou výhrou z pěti možných vítězství 9:8.
   Druhým naším soupeřem byli dobří známí DC PODBESKIDZIE z Bielsko-Biale.Právě soupeř z Polska byl jeden z těch,které jsem si do skupiny přál a věděl jsem zřejmě proč.Znalost soupeře a dobrý výkon nám zařídil pohodovou výhru 9:2.Jen Adam s Čadem ztratili po bodu.
   Nejlepší výkon a velmi cenné vítězství nad obhájci TOI TOI DIXI BRATISLAVA 9:5 nám přinesl výborný výkon všech našich hráčů,když zejména Adam podal životní výkon korunovaný vítězstvím nad Pavlem Drtilem.
   Moc zajímavý byl náš poslední zápas ve skupině proti BEJKŮM.Postup jsme měli zajištěn a tak jsme podlehli lehkému uspokojení,které vedlo k průběžnému stavu v utkání 8:1 pro BEJKY.Drtivý finiš zastavil až neproměněný Čadův dabl za stavu 8:7.Takže jsme nakonec podlehli 9:7.
   Ve čtvrtfinále nás čekala další kvalitní složenina hrající pod názvem LONDON DARTS ARMY.A mariňáci zastoupení Zárubou,Paštou,Frankelem a Geringem nás rozcupovali 9:2,což jak se později ukázalo,nebyla až tak velká ostuda,jelikož v dalším průběhu turnaje již přemožitele nenašli a soutěž teamů vyhráli.
   
Naše vystoupení nebylo vůbec špatné,u některých našich hráčů dokonce výborné.Ještě malá statistika:
Johny 
bilance 13 výher 6 porážek
Jirka
bilance 6 výher 10 porážek
Čad
bilance 9 výher 9 porážek
Adam
bilance 8 výher 8 porážek

Zápisy z utkání jsou k dispozici ve fotogalerii na konci článku.

  Po našem vyřazení následovala návštěva místního dle mého názoru sympatického koupaliště a večer mírně protáhnutý do sobotní noci byl vyhrazen kultuře v podobě poznávání nočních krás Chocně s návštěvou pivních slavností.Sobota se prostě povedla.
   Neděle začínala nejdříve turnaji dvojic,po té následovali jednotlivci.Hrát ve dvou dnech,a po sobotních radovánkách není úplně snadné a nejsme na takový záběr moc zvyklí,což možná trochu ovlivnilo náš výkon.Zkrátka po výborné sobotě následovala slabší neděle.Do dvojic jdeme ve složení Johny,Jirka a Adam,Čad.Prvně jmenovaní svůj první zápas vyhráli,ve druhém to bylo úplně špatně na dablu a tak nás čekala porážka 4:2 a vyřazení.Bohužel ani Adam s Čadem nedokázali zabrat a loučili se s turnajem hned po prvním zápase.
   A ani turnaj jednotlivců nepřinesl nějakou bodovou žeň.Jen Adam se blýskl vyřazením Mistryně světa dvojic ze softů Martiny Sulovské.Johny s volným losem zvítězil v kole druhém,ve třetím pak nestačil na rozjetého Filipa Maňáka z Brna.Stejně dopadl i Čad,který měl ve třetím kole hodně dobrého Nežádala z teamu BARBAŘI VYSOKÉ MÝTO.Nejhůře dopadl Jirka,který ve svém prvním zápase vedl 3:0 aby nakonec podlehl 3:4.

  Celkové pocity jsou ale určitě pozitivní,a kdybychom toho vyhráli více nebylo by možno se zlepšovat a tak alespoň můžeme mít pocit,že je ještě potřeba toho hodně vylepšit a tak mít motivaci na Gamlin Cup 2016.

COME ON novým steelovým PREDATORS!!!