Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

Aktuality:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

Aktuality

Prognóza sezóny 2018/19

   Další ročník ligy MSK kraje se nám kvapem blíží, družstva jsou sestavena, soupiska zaplněny, rozlosování provedeno. Jediné co tudíž zbývá je malá exkurse k jednotlivým účastníkům soutěže, zhodnocení  jejich šancí, možností, cílů a kvality. Byť se počet účatníků z minulé sezóny nezměnil, u každého z nich došlo k určitým změnám. Někdo byl nahrazen, jiní posílili a někteří naopak oslabili. Startovní pole bude dle mého mínění rozděleno na dva velké favority na titul, trojici ambiciózních a především hodně kvalitních pronásledovatelů, celku, co si bude hrát svou vlastní ligu s nízkou pravděpodobností posunu tím či oním směrem, a  čtveřici bojující o celkové umístění. Nyní bych se podíval na jednotlivé z nich a zkusil odhadnout možnosti družstev, které se povezou na steelových vlnách jedenácté plavby s numerickou hodnotou 2018/2019.

 Začnu tedy konečným pořadím ročníku minulého:

Poslední, tudíž 10. místo patřilo souboru z Brušperka, který se tentokráte do ligy nepřihlásil a jeho pozici zaujal staronový účastník Bulldozers z Havířova, který  přijal přídomek  HQ a sezónu absolvuje v tého restauraci šipkám  zaslíbené. Nový kapitán Petr Bocko povede velmi podobnou sestavu z ročníků předchozích a můj tip je konečné 10.místo.
Příčka ne úplně poslední patřila ostravskému Targetu, kterému se sezóna vůbec nepovedla a do sezóny nové nastoupí s pozměněným kádrem a odhodláním vylepšit svou pozici. Podle sestavy soudě by se to mělo podařit a tipuji, že pod vedením nového kapitána Marka Sobotky obsadí konečné 8.místo.
Osmým celkem byl opavský žlutý výběr a rovněž zřejmě nebyli úplně spokojeni s touto pozicí a tak rozšířili soupisku o steelového nováčka a rovněž budou chtít pod vedením Luďka Šimečka o něco své postavení vylepšit. Můj odhad je takový, že z toho bude 7.místo.
Záložní tým Ripperu to dotáhl trochu možná nad očekávání na místo šesté a do nové sezóny vstupuje tradičně s širokým kádrem. V nasazování hráčů tedy problém nebude, ten by ovšem mohl nastat co se úspěšných výsledků týče, jekikož nejlepší hráč Dominik Moravčík neodolal vábení mistrovského Gerlichu. Odhaduji, že eskadra kapitána Koníka řečeného Petra bude okupavat příčku číslo 9.
Havířovský Amateur a šestka ročníku minulého prodělal personální  transformaci již v průběho rozehrané soutěže a zahájil stíhací jízdu. Nyní už ambiciózí celek nenechává nic náhodě a již tak hodně silnou sestavu posílil o Otu Carbola z HQ a pasoval se do role jednoho z favoritů soutěže. Téhle složenině kapitána Jirky Laciny docela věřím a tipuji, že to dotáhnou na příčku číslo 4.
Predators se protrápili na místo páté a jen ukončení soutěže zachránilo pád o další patro. Do nového ročníku vstoupí ještě zdecimovanější sestava než ta, která ji končila, jelikož zásadní zdravotní problémy vyřadily Petra Hynčicu a nyní i Zdenka Baiera, což má za následek sestavu se čtyřmi hráči a ne moc optimistickými vyhlídkami. Pokud vše půjde naprosto ideálně, bude z toho konečná 6.pozice.
Steel Krnov a čtvrtá příčka zní jako nesourodé spojení a byla zapříčiněna souhrou mnoha okolností. Nemyslím si, že se budou opakovat a sesazený mistr opět nabere vítězný kurz. Kvalita kádru obrovská a pokud bude vše fungovat dle předpokladů, vidílm to na staronového mistra. Pozice 1.
HQ Steelers, bronzový celek a nakonec i účastník MR družstev, bude stejně jako Predators oslaben, jelikož kromě ztráty Oty Carbola vyhlásil herní pauzu i Michal Pastrňák. Přesto stále disponují mnohem lepší sestavou v čele s kometou současnosti Markem Polyákem. Spolu s kapitánem Standou Surmou budou určitě pomýšlet na příčky nejvyšší a já to odhaduji na lehký propad a konečné 5.místo.
Místo těstě pod vrcholem si přisvojila divoká hráčská skladba napšíč městy MSK kraje v podání Ripperu Ostrava A. Nyní už není tato skladba tak pestrá, nicmévě kvalitativně nijak neutrpěla. Odchody nijak nenarušily jejich sílu a velké šance na příčky nejvyšší. Ve velké konkurenci vidím tým kapitána Tomáše Stříbného na příčce číslo 3.
Nováček a nakonec mistr ligy prošel poněkud turbulentním obdobím rozbrojů a stěhování do místa, kde  má celá sága Gerlich svůj počátek, tedy do Fulneku. Všichni dobří fulnečtí rodáci přivítali nové členy Lukáše Dubělčíka a Dominika Moravčíka aby znovu zaútočili na post krále MSK kraje . Jejich potenciál je k tomu předurčuje a favorit je to z největších. Můj odhad bude takový, že Dušan Dedek řečený Google dotáhne tenhle tým na pozici č.2.

To vše je ovšem jen jeden z pohledů na konečnou tabulku a nejpozděli v květnu roku příštího se dozvíme,nakolik byl tento pohled spárován s realitou.
Do té doby všem hodně štěstí u sisálových terčů.