Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

Steelers Havířov-Predators Opava:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

Steelers Havířov-Predators Opava

20.Kolo

Steelers Havířov-Predators Opava 8:10 (legy 21:26)

Sestava Predators:
Armlich,Hrtoň,Povolný,Grygar

Sestava Steelers:
Stříbný,Polyák,Bajer,Pavlík-Vácha  S vysokou pravděpodobností nejzajímavější zápas tohoto kola se odehrál toho času v havířovském bývalém HQ, nyní u  Lenina takticky přejmenovaného na Broadway. Oba celky celkem očekávaně poslali na zteč aktuálně ty nejlepší hráče, jelikož se zcela určitě jednalo o boj o první místo v tabulce a velmi pravděpodobně i o titul mistra MSK kraje. Kdo čekal přestřelku 180 a zavírání do 15 šipek jako na běžícím pásu, bude pravděpodobně zklamán. Ne, že by se hrály špatné šipky, ale celý zápas byl hlavně boj s nervozitou a přetahování se o každý leg.
  Domácí se ujali vedení 2:0, když jediný opravdu suverénní výkon v zápase převedl Mára, který vyřídil Kamila dvěma pátými koly a další bod urval v bitvě neúspěšných dablů obr Koloděj s souboji s Johnym. Srovnáváme na 2:2 a přetahovaná o každý bod dospěla do průběžného stavu 4:4.
  Jako obvykle a vždy velkou roli hrají body uhrané v párových hrách. Přestřelka na triplech dvojic Majky/Poly a Kamil/Karlos končí až v rozhodujícím legu, který nakonec znamenal bod na naší straně. Podle očekávání se strhla bitva i v Cricketu, který rovněž dospěl do úplného závěru. Johny selhal, když odmítl vítězství, ke kterému stačilo hodit jediný střed ze dvou šipek a tak Radim nekompromisně trestal. Podtrženo, sečteno 5:5.
  Steelers se velmi vydařil nástup do poslední fáze zápasu. Koloděj udolal Karlose kolabujícího na dablech a Mára vyřídil Čikyho. Velmi nelehkou úlohu zvládli borci Predators Johny a Kamil, kterým se podařilo opět srovnat stav, tentokráte na 7:7. Další dva singly dopadly opět nerozhodně a zápas dospěl do konečné fáze "kdo z koho", jelikož při skóre 8:8 už jiná možnost není. Trápícího se Radima nahradil Martin Vácha, ale ani jemu se nepodařilo zlomit dablové prokletí. Když potom Kamil otočil zápas s Michalem Bajerem, bylo rozhodnuto.
  Hodnocení: Nelze jinak než pochválit všechny naše přítomné hráče včetně Michala, který vše odřídil, odpočítal a povzbuzoval až do konce. I když se hra mnohdy nedařila podle představ, i tak krásná práce. Příští týden je volno a pak nás čeká snaživý soupeř z Frýdku Místku Riviéra B.
  
 Statistika:  
Jan Armlich              2/4   (13x100+)
Lukáš Grygar           2/4   (10x100+ / 5x140+)
Karel Povolný          3/4   (17x100+ , 6x140+) 
Kamil Hrtoň             2/4   (7x100+ / 3x140+)Zápis z utkání: ZDE