Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

2.kolo Gerlich Steel Fulnek-Predators Opava:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

2.kolo Gerlich Steel Fulnek-Predators Opava

2.Kolo

Gerlich Steel Fulnek-Predators Opava 7:11 (legy 19:23)

Sestava Predators:
Čadecký,Povolný, Dubělčík,Monczmann

Sestava Gerlich:
Gawlas,Barbořák,Moravčík,Hynčica-Adamec


  Komentář ze zápasu této úrovně a hlavně vzhledem k jeho výsledku by měl být zveřejněn asi co možná nejdříve po odehrání, nicméně jsou zde okolnosti, které to jaksi odložili. První z nich je skutečnost, že mě po zápase srazilo v Opavě auto na přechodu pro chodce a nebyl jsem ve stavu cokoliv psát, a druhou okolností je hysterická situace ohledně viru Covid 19, která jak předpokládám udělá z tohoto komentáře jeden z posledních na hodně dlouho dobu.
  Na zápas jsme do Fulneku zajížděli naprosto ve stejném složení, jako do Havířova v předchozím týdnu. My měli o základní sestavě jasno dlouho dopředu, domácí jak se ukázalo nemohli nasadit úplně to nejlepší. To je ovšem úděl týmu, který se jen těžko domluví, že si jen tak uprostřed týdne zajde pokecat na jedno pivo do hospody v daném místě. Tak či onak své síly změřilo domácí kvarteto Gawlas, Barbořák, Moravčík, Hynčica s jištěním Radka alias Huga v záloze, my jak bylo předesláno postavili sestavu ve složení Monczmann, Dubělčík, Povolný, Čadecký a v záloze moje maličkost plus Lukáš Desenský.
  Na úvod nám domácí hvězdné duo reprezentantů G+B moc šancí nedává, my však neměli velký problém srovnat na 2:2. Jeden z klíčových momentů přišel v zápase Dancheze s Karlosem, který převážil na svou stranu borec hájící barvy Predátorů, další naši hráči pak opět dokázali vyhrát zápasy, které jsme papírově vyhrát měli. Stav 3:5 před párovkama sliboval velmi dobrou výchozí pozici.
  Na 701 se k Adamovi staví Hugo, u nás osvědčená dvojka Karlos/Duběl. Celkem zkušeně se nám daří zvítězit a tak do Cricketu proti Petrovi s Danchezem nastupuje kapitán Johny s Michalem. Precizní hra Dana nám moc prostoru na seberealizaci nedává a tak se není čemu divit, že body zůstávají na straně domácích.
  Dvoubodový náskok se nám daří navýšit ihned v první polovině osmi singlů. Jen hvězdný Adam Gawlas dokázal zvítězit, a tak se ne úplně očekávaně dostáváme do situace, že my jsme ti, kdo mají celkové vítězství na dosah. Průběžný stav 5:9 před nás staví úkol uspět v jednom jediném zápase. V prvních dvou kláních moc šancí nemáme a tak nezbývá nic jiného, než uspět v těch posledních dvou celého utkání. Hned první matchball byl využit a tak poslední výhra je jen třešničkou na pomyslném fulneckém dortu.
  Hodnocení: Naprosto dokonalý týmový výkon. Každý vyhrál co vyhrát měl a někteří ještě přidali nástavbu. Ti co nehráli, plnili dokonalý servis v podobě spočítaných zápasů u terčů.
  V dokonale rozjeté sezóně nám Covid 19, respektive opatření s ním spojená kazí pocity, které nám tato hra přináší. Obávám se, že další ligový zápas se odehraje za velmi dlouhou dobu, má predikce je však taková, tento rok už to nebude....


Statistika:  
Jan Armlich                 jen Cricket
Jiří Kabaja                   nehrál
Tomáš Čadecký          (11x100+ / 2x140+)  
Aleš Drobík                  nehrál
Lukáš Dubělčík           (10x100+ / 2x140+) 
Karel Povolný             (11x100+ / 5x140+ / 2x180)
Michal Monczmann     (3x100+ / 2x140+)
Vladan Ludvig             nehrál
Lukáš Desenský          nehrál


Zápis z utkání: ZDE