Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

1.kolo HQ Steelers-Predators Opava:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

1.kolo HQ Steelers-Predators Opava

1.Kolo

HQ Steelers-Predators Opava 11:7 (legy 25:17)

Sestava Predators:
Uvíra,Kabaja,Armlich,Ludvig-Čadecký

Sestava HQ Steelers:
Polyák,Bajer,Pavlík,Surma-Le Quan


   Tak jsme sezónu začali tak jako tu předchozí, to znamená porážkou na půdě soupeře. Pakliže v roce minulém jsme zápas prohráli s pozdějším mistrem, tentokráte si dovolím tvrdit, že tomu tak nebude. A chyba jen na naší straně. HQ je určitě hodně dobrý tým, ale absolutní špička to v tomto ročníku nebude. O to je smutnější, že ani reálně oslabený soubor HQ jsme nebyli schopni ani postrašit případným úspěchem. Naše sestava zaznamenala změnu v podobě angažování nováčka steelových šipek Vladana Ludviga, který dostal ihned šanci se ukázat poprvé v akci.
   Již začátek naznačil, že to žádné veselé šipkohraní rozhodně nebude. Domácí vítězí třikrát ze čtyř možných pokusů a ani následná remíza ve druhé čtvrtině nic nemění na faktu, že máme hendikep v podobě dvoubodové ztráty.
   Šance nastala po vyhrané párovce 701 DO, kde nastupují Čad s Jirkou. Ta je ovšem následně zničena skvělým Cricketem v podání domácí dvojice Pavlík/Bajer.
   Nezbývá nic jiného, než se pokusit vyhrát o jeden zápas více ve druhé polovině singů. Začátek velmi slušný, když bereme dva zápasy ze tří a Jirka útočí na zisk toho třetího. Své šance proti Standovi nevyužil a HQ se  dostává do vedení 8:6. Jak se ukázalo, toto vítězství bylo pro konečný vývoj zápasu klíčové. Mára Polyák předvedl zavírání ve 4. kole a Jirka neunesl břímě neúspěchu ze zápasu se Standou a podlehl i Radimovi. Následná dohrávka střídajících hráčů již nic nemění na zaslouženém vítězství domácích HQ Steelers.
   Hodnocení.Nehráli jsme nijak dobře a každý z nás ví, že je schopen lepších výkonů. Je začátek soutěže a další zápasy před námi. Věřme, že tendence výkonů bude mít vzestupnou tendenci. Jinak to vypadá na druhý díl smutného příběhu sezóny milulé. Výjezd na Ripper B může být pořebnou vzpruhou.Statistika:  
Jan Armlich            1/3   (10x100+)
Jiří Kabaja              2/4   (7x100+ / 1x180)
Tomáš Čadecký     0/1   (1x100+ / 1x140+)
Lukáš Uvíra            2/4   (9x100+ / 1x180)
Vladan Ludvig       1/4   (6x100+ / 1x180)
Zdeněk Baier          nehrál

Zápis z utkání: ZDE