Svet-Stranek.cz
DC PREDATORS OPAVA

Gamlin Cup 2016:Šipky klub DC PREDATORS OPAVA

Gamlin Cup 2016

Gamlin Cup 2016

   Tak jako v roce minulém,i letos jsme se rozhodli navštívit východočeskou Choceň,kde se již tradičně pořádá steelový turnaj,který je svým herním formátem zcela vyjímečný.Je rozložen do dvou víkendových dnů,když v sobotu se utkávají čtyřčlenná družstva ve zkráceném ligovém formátu o umístění.V neděli pak následuje turnaj dvojic a jednotlivců,když každé družstvo může nasadit dvě dvojice a čtyři jednotlivce.Za každé místo z těchto tří klání se udělují body,které se sčítají do konečné tabulky.
   Stejně jako v roce minulém,kdy jsme tento turnaj navštívili poprvé,tak i letos byla naše sestava totožná ve složení Jan Armlich,Jiří Kabaja a Tomáš Čadecký z Predators a Adam Biel ze Silesiasteel.
    Den první určený soutěži teamů se nám podařil náramně.Letos se zúčastnilo 22 družstev z Česka,Slovenska a Polska a tak skupiny byly pěti a šesti členné.Na nás vyšla ta šestičlenná a tak jsme nemuseli mít obavu o to,jestli si zahrajeme dostatečně.Zahráli jsme si a ještě více než jsme čekali.

Zápas č.1: DC Koščupída Padalube Brno

Družstvo s naprosto šíleným názvem a podobný byl i průběh zápasu.Byť jsme se dostali do vedení 0:2,bylo to jako na houpačce.Prohráváme 4:2 abychom otočili na 4:7.Soupeř se ale nevzdával a srovnal na 7:7.Nakonec naše vítězství zařídili Jirka s Čadem.

Statistika:
Čad      2/4
Jirka     4/4
Johny   1/4
Adam   2/4

Zápas č.2 Lubin (POLSKO)

Nejméně povedený zápas z naší strany,ve kterém jsme nakonec padli poměrem 9:7.Od začátku jsme tahali za kratší konec respektive dabl a ani závěrečný finiš nakonec nestačil.Zejména hráč soupeře Granski se potýkal s počty,ale dabl trefoval z první.Jo když se daří...

Statistika:
Čad      1/4
Jirka     2/4
Johny   2/4
Adam   2/4

Zápas č.3: Tři mušketýři s Klikou

Jasný favorit skupiny s kvalitním hráčským materiálem a my byli pod lehkým tlakem,jelikož případná porážka by nám mohla výrazně zkomplikovat šanci na postup.A drama to bylo veliké.Dostali jsme se do vedení 3:7 a vše vypadalo velmi nadějně.Ale přidávat další body se stalo strašně náročné.Ještě 4:8 se nám podařilo,pak už nic.8:8 a o vítězi rozhoduje dodatečný zápas vybraných hráčů.Fantastický Jirka nedává soupeři žádnou šanci,když zavírá snad i ve 4.kole.

Statistika:
Čad      2/4
Jirka     3/5
Johny   2/4
Adam   2/4

Zápas č.4: Blankyt

Opět těžký soupeř tentokrát z Prahy.Jako obvykle to bylo drama až do konce.Prohrávali jsme už 7:5,ale drtivý závěr ve kterém jsme si připsali každý jedno vítězství bereme další body.7:9 pro Predators.

Statistika:
Čad      2/4
Jirka     3/4
Johny   3/4
Adam   1/4

Zápas č.5 DC Nitra juniors (SLOVENSKO)

Konečně zápas ve kterém jsme nevyužili všechny možné zápasy,to znamená,že jsme devátého bodu dosáhli dříve než v posledním předepsaném zápase.Totální outsider ze Slovenska složený většinou z velmi mladých hráčů kousal více než jsme čekali.Nakonec byli zdoláni poměrem 9:4.

Statistika:
Čad      1/3
Jirka     3/3
Johny   3/3
Adam   2/4

Čtvrtfinále: Vikings Pardubice

Vynikající úvod zápasu znamenal naše vedení 0:4.Pak zřejmě došlo k nějakému uspokojení z naší strany nebo zlepšená hra soupeře či co,faktem bylo,že soupeř postupně stahoval náš náskok až do podoby 5:6.Závěr byl ale náš a po vítězství 6:9 postupujeme mezi čtyři nejlepší,což bylo více než nečekané.

Statistika:
Čad      2/3
Jirka     3/4
Johny   2/4
Adam   2/4

Semifinále: G 160

Soupeř s tajemným názvem kdesi z jihu Čech a kvalitu měl více než dobrou.Ani netřeba připomínat,že o dramatické momenty bylo vystaráno.My však navyklí ze základní skupiny jsme nebyli překvapeni,a kdo není překvapen nabývá zaskočen.Většinou.V podstatě jsme většinu zápasu prohrávali.První vlaštovkou byla průběžná remíza 6:6,o níž jsme vzápětí přišli další porážkou.Poslední tři hry excelentní a to nám zajišťuje vítězství a postup do finále.Neuvěřitelné.

Statistika:
Čad      2/4
Jirka     3/4
Johny   2/4
Adam   2/4

Finále: Toi Toi

Toto družstvo s výraznou slovenskou historií tvořené již v minulosti spíše českými hráči nás tak trochu zaskočilo.Možná to způsobil fakt,že tyto hráče známe i co se našeho regionu týče (Dedek,Polach),snad jsme podlehli uspokojení že finále nám stačí,v každém případě náš výkon nebyl optimální i když soupeř nepředváděl zrovna úžasné výkony.Utekl nám začátek a to tak že hodně.5:1 pro vyznavače mobilních sociálních zařízení a to je problém.Ten se prohlubuje dalším průběžným stavem 7:3 a vrcholí konečným skóre 9:4.Téměř celý průběh turnaje jsme měli patent na dramata,ve finále došel.

Statistika:
Čad      0/3
Jirka     2/3
Johny   1/3
Adam   1/4


   Pokud bych měl zhodnotit výkony a především výsledky musíme být spokojeni.Kombinace naší občasné kvality a štěstí nám přinesli nečekaný úspěch a především bodový vklad do následujícího dne.
    Večer jsme pojali velmi zodpovědně to znamená,že se nesl ve znamení nealkoholické párty zakončený poměrně brzkým odchodem na ubikace.
    
   
   Den druhý,neděle,my připraveni porvat se o body a hlavně si opět zahrát.Co se posledně zmíněného týče,tak úplně to nedopadlo.Alespoň ne u všech našich hráčů.
   První na řadu přicházejí páry,které znamenají náš Armagedon. Johny+Adam a Jirka+Čad takové bylo naše složení.Úspěch nulový,oba naše páry se poroučejí z turnaje hned po prvním kole.Nutno dodat,že historie nakonec ukázala,že právě tyto dva páry s kterými jsme neuspěli se nakonec utkaly ve finále.Z toho plynulo následující,nemáme žádný bod navíc.
   V jednotlivcích jsme zaznamenali poloviční úspěch.Adam přes první kolo nepřešel,nad jeho síly byl soupeř z Polska,který ho udolal poměrem 4:3.Jako řidič byl tak trochu hendikepován,což mohlo mít svůj vliv.Johny prošel prvním kolem vítězstvím 4:2 aby v kole druhém opět narazil na pozdějšího vítěze turnaje jednotlivců Michala Onda.Logika napovídá že nebyl úspěšný.Hra dobrá,soupeř ještě lepší.Čad se dokázal prokousat do poslední 16 turnaje,když podlehl až v úžasném zápase s Kubou Milem z Českých Budějovic 3:4.Začínáme počítat body a celkové 5.místo máme téměř jisté.Nejlepší umístění a výkony předvedl Jirka Forrest van Gerwen,který postupoval pavoukem až téměř na vrchol.Jeho body nás posunuly definitivně na 4.místo a jeho případné další vítězství by znamenalo fantastický třetí flek.Nestalo se tak,zaváhání na dablech z kraje zápasu mohli být příčinou.

   Celkový dojem z turnaje máme ale velmi dobrý.Před jeho začátkem jsme nějaký výrazný úspěch ani nečekali,nakonec jsme bojovali o třetí místo a lákavou finanční prémii.Tu jsme si sice neodvezli ale možná jsme získali něco mnohem cennějšího,co nám může k nějaké té prémii dopomoci.Zkušenosti!!!Ty jsou jak známo k nezaplacení a víkendová konfrontace s těmi nejlepšími může přinést výsledky v budoucnu.Stačí pokračovat v nastolené cestě,vydržet a věřit.
   Závěrem stačí napsat jediné:Příští rok na Gamlin Cupu v Chocni.My přijedeme....... a ještě silnější!